Uczniowie klasy 2a z naszego gimnazjum podczas XIV Przeglądu Zespołów Jasełkowych w Centrum Kultury w Głuchołazach zaprezentowali przedstawienie „Wigilijna ulica”. Konkurs odbył się 26 i 27 stycznia 2017r. Zespół aktorów z kl. 2a wraz a grupą wokalno-instrumentalną z klas 3a i 3b zdobyli I nagrodę ! Młodzi artyści usłyszeli wiele pochlebnych słów. Otrzymali podziękowania w postaci pamiątkowej statuetki, wspólnych zdjęć , dyplomów i bonu o wartości 200zł ofiarowanych przez pana dyrektora Centrum Kultury.

Opiekunami przedsięwzięcia byli : Anna moskal i Anna Krzyż i Tomasz Hencinski

Galeria Foto

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

JAKUB GILEWICZ - WYRÓŻNIONY

19 grudnia br. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "Zadrzewienia z daleka i bliska" oraz wręczenie nagród laureatom. Konkurs zorganizowany został przez Marszałka  Województwa Opolskiego Pana  Andrzeja  Bułę oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

Celem konkursu było pokazanie w fotografii walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych zadrzewień zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego. Zadrzewienia przydrożne, śródpolne oraz nadrzeczne pełnią istotną rolę w środowisku przyrodniczym.

W konkursie wzięło  udział 272 uczestników, którzy nadesłali 1236 zdjęć!

wyżej zdjęcie Jakuba zatytułowane : „Kapliczka”

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, RADOSNY NADSZEDŁ CZAS…`

14 grudnia 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum kiermasz bożonarodzeniowy. Można było kupić przepiękne ozdoby świąteczne i pyszne ciasta.

W programie artystycznym były jasełka przygotowane przez Annę Moskal i Annę Krzyż oraz koncert kolęd, pastorałek i piosenek anglojęzycznych o tematyce świątecznej przygotowany przez Dorotę Rytko i Małgorzatę Kajdan, o oprawę muzyczną zadbali Maciej Grubiak i Tomasz Henciński.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Rodzice, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, dyrektorzy szkół. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów z klasy II A w ramach projektu edukacyjnego. Wystąpili również uczniowie z kl. III A i III B jako soliści i akompaniujący.

Przedstawienie nosiło tytuł ,,Wigilijna ulica”. Uczniowie na początku przedstawili jasełka w wersji współczesnej, a następnie publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Widzowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

Kolejnego dnia tj. 15 grudnia w podobnych nastrojach mogli przeżywać nasze przedstawienie wszyscy uczniowie naszego gimnazjum.

Galeria foto

Dnia 14 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, kiermasz ciast, jasełka i koncert kolęd dla uczniów i rodziców. Podczas tej imprezy nasi goście mogli spróbować przepysznych ciast i nabyć stroiki zrobione przez naszych uczniów, które będą gościć na ich stołach. W czasie kiermaszu klasa II a pod opieką pani A. Krzyż i A. Moskal przedstawiła nam przepiękne i oryginalne jasełka. Po jasełkach mogliśmy wysłuchać ślicznych kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów z klasy 3a i 3b, przygotowanych przez panieD.Rytko, M. Kajdan i E. Filipowicz. Dziękujemy SU i paniom odpowiedzialnym za całe show oraz wszystkim za tak liczne przybycie.

Galeria foto

We wtorek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Ponieważ byliśmy bardzo grzeczni, to zgodnie z tradycją dostaliśmy prezenty. Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami odwiedził każdą klasę; warunkiem dostania prezentu było powiedzenie lub zaśpiewanie jakiegoś wierszyka czy piosenki. Niektóre klasy nawet pokusiły się o pytania związane z historią Polski czy zadania wymagające sprawności fizycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zachowania naszych uczniów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj również zawita w naszych skromnych progach.

Galeria foto

Dnia 29.11.2016 roku w naszej szkole odbyły się andrzejki. Przez cały dzień na holu odbywał się kiermasz ciast.. Oprócz tego można było zasięgnąć porad na temat przyszłości u profesjonalnych wróżek. Od godziny 17:00 braliśmy udział w zabawie andrzejkowej. W przerwach między kolejnymi piosenkami, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, mogliśmy zakupić frytki, gofry, ciasto i napoje. Dziękujemy za wspaniałą zabawę naszemu DJ- owi Sz.K. i nauczycielom, którzy sprawowali nad nami opiekę. Dziękujemy również SU za zorganizowanie kolejnej cudownej imprezy. Już nie możemy się doczekać następnej dyskoteki :P

Zakładki : 18